BURLESKA – Nowe widowisko muzyczno-taneczne w Olsztynie!

Premiera spektaklu BURLESKA zaplanowana jest na 14 lutego 2014 roku godz. 18:00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Pozostałe koncerty 15 i 16 lutego 2014 roku godz. 18:00 CEiIK Olsztyn.

Bilety w cenie 25zł – przedsprzedaż, 30zł – w dniu koncertu.

Bilety  dostępne na:

http://www.ceik.eu/

Widowisko BURLESKA to teatralna forma tańca rewiowego, której głównymi elementami są kobiece ruchy, szyk i elegancja. Opiera się na grupowych tańcach, śpiewach i skeczach młodych i skąpo ubranych tancerek i wokalistek. Pióra, cekiny i czerwień to główne elementy show. Piękne tancerki i przystojni tancerze ubrani w odważne kostiumy śpiewają i tańczą do śmiałej choreografii. Bardzo energetyczne widowisko z pewnością wprowadzi widza w klimat zmysłowości, piękna i wdzięku. BURLESKA podzielona jest na utwory taneczne, wokalne oraz wokalno-taneczne. Publiczność przeniesie się w świat pełen seksapilu, żądzy i władzy nad kobiecością za pomocą zaplanowanej interakcji z widzami. Choreografie tworzone są na czterech poziomach, dzięki czemu show nabiera większej przestrzeni przez co staje się bardziej emocjonujące.

Olsztyński spektakl „BURLESKA” jest przygotowany przez Grupę Estradową FLAME z Olsztyńskiej Szkoły FitDance. Na potrzeby widowiska został zorganizowany casting do Grupy Estradowej FLAME, na który zgłosiła się ogromna ilość osób z Olsztyna i okolic. Podczas trwającego 4 godziny naboru wybrani zostali najlepsi wokaliści oraz tancerze posiadający wieloletnie doświadczenie sceniczne m.in. w widowiskach taneczno-muzycznych takich jak „Dziadek do Orzechów” czy programach jak „You Can Dance” lub „Got to Dance”.

Grupa Estradowa FLAME jest artystyczną formacją składającą się z 25 tancerzy i 10 wokalistów. Grupa została założona we wrześniu 2013 roku. Podstawowym celem działalności jest tworzenie widowisk taneczno – muzycznych oraz show tanecznych, a także rozwój warsztatu taneczno – scenicznego. Formacja składa się z dwóch sekcji: tanecznej prowadzonej przez Katarzynę Stocką oraz wokalnej prowadzonej przez Natalię Kaczmarczik.

Katarzyna Stocka jest założycielem Olsztyńskiej Szkoły FITDANCE oraz Grupy Estradowej FLAME. Jest licencjonowanym instruktorem tańca oraz choreografem z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Instruktorskiej Szkoły Tanecznej. Ostatnią realizacją jest główna rola Klary w widowisku taneczno – muzycznym „Dziadek do Orzechów”. Od najmłodszych lat zajmuje się tańcem, trenując różne formy. Obecnie współpracuje z zespołami tanecznymi m.in. jest instruktorem tańca w Zespole Pieśni i Tańca „Kortowo”, a także prowadzi Szkółki Baletowe i grupę Cheerleaders Lakers Olsztyn. Jest metodykiem na wielu warsztatach tanecznych, fitness oraz w szkołach instruktorskich.

Natalia Kaczmarczyk – chórmistrz, dyrygent, pedagog śpiewu. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, oraz Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jako dyrygent i wykonawca, współpracuje z licznymi zespołami i instytucjami kultury, propagując muzykę chóralną w kraju i za granicą (m.in. Francja, Niemcy, Grecja, Hiszpania, Litwa, Rosja, Macedonia). Uczestniczka warsztatów, sesji wokalnych oraz seminariów dyrygenckich, zasiadała   w jury licznych konkursów i festiwali muzycznych. Obecnie pracuje jako dyrygent i specjalista od emisji głosu w Zespole Pieśni i Tańca Kortowo,  a także w chórze Uniwersytetu Trzeciego Wieku  w Olsztynie.